Kontaktujte nás: nikol.kukackova@gmail.com

Housky a rohlíky

Houska je druh jemného pečiva, nejčastěji z pšeničné mouky, oválného tvaru. Původně vznikaly splétáním z několika pruhů těsta. Jednotlivé pruhy tak vytvářejí typickou strukturu na povrchu housky. Tento typ housky se nazývá pletýnka/pletynka.

 • Louhované bagetky

  Všechny suroviny dáme do pekárny a použijeme program Těsto.
  Vykynuté vytáhneme, propracujeme, rozdělíme na 8 dílů a z každého uděláme tenčí a kratší bagetu

 • Chlebové dalamánky - top!

  Těsto zadělám v robotu, nechám hodinu odpočnout pod igelitgem a po vykynutí vypracuji dalamánky. Potřu žloutkem rozškvrdlaným v mléce a posypu hrubou solí a kmínem. Peču v troubě na 150-170°C asi 20 minut.

 • Bezlepkové housky

  Suroviny důkladně uhnětáme (klidně ručně, těsto je poměrně řídké). Necháme cca 40 min nakynout. Poolejovanýma rukama vytvarujeme cca 6 housek (já vkládám do formy na bagetky vyložené pečícím papírem).
  Pečeme na 190 C dozlatova.Necháme na mřízce vychladnout.

 • Housky na burgery

  Jelikož mám rádá si přáci trochu ulehčit, tak jsem veškeré suroviny na těsto vložila do domácí pekárny a zapla program těsto, kde se to vše nejen uhněte, ale také i nakyne. 
  U toho receptu bych ráda podotkla, že těsto je trochu řidší, tak nemějte prosím nutkání do těsta přisypávat mouku - jinak by byly housky nakonec možná dost tuhé. 

 • Anglické rohlíky

  Mouku, droždí, mléko, sůl, cukr a máslo zpracujeme v domácí pekárně na program těsto (kde nám  těsto i kyne). 
  Vykunuté těsto dáme na pomoučenou desku (vál) a rozdělíme na dvě části. Rozválíme kruh na cca 5mm a ten rozdělíme na 8 trjúhelníčků. Každý trojúhelníček stočíme od širší části k nejužší.

 • Celozrnné bulky

  Všechny suroviny smíchat v robotu čipekárně a nechat 1 hodinu kynout .Potom rozdělit na 8dílů (cca 110g / ks) a tvarujeme kuličky.

 • Rohlíky od Martina Kubíka

  Smíchejte věci na kvásek, vodu, kvasnice a sladidlo. Po 15 minutách se utvoří bublinková čepice, můžeme pokračovat. Prosijte mouku (opravdu použijte sítko - nadýchanější střídka) a přidáme zbylé ingredience, už jich moc nezbývá.

 • Housky "pipky"

  Těsto vypracovat a nechat 1h. kynout. Potom rozdělit na 8-9 kuliček . Ty nechte 20-30min. kynout na vale kde je detska krupicka. Potom kuličku po stranách mírně rozvalejte ať dostanou ten sprostý tvar .

 • Mléčné houstičky

  Mouku smícháme se solí a sušeným droždím,přidáme rozpuštěné,vlažné máslo a vlažné mléko.Vypracujeme těsto a hněteme jej asi 10 minut až se stane pěkně elastickým.Rozdělíme jej na 12 stejných dílků cca 96g ze kterých vytvarujeme malé oválné houstičky

 • Celozrnné kaiserky

  Těsto zaděláte v robotu či domácí pekárně na program těsto. Po hodině kynutí rozdělit na cca 8 kusů. Jedna kaiserka má 105g po upečení. Můžete jich ale udělat i deset.Dobře utáhneme kuličky a necháme kynout dokud nezdvojnásobí velikost.Pak tvořítkem prokrojíme bulku až téměř (0.5 cm) k plechu. Otočíme řezem dolů a necháme 15min. kynout 


Nejnovější recepty

Nejnovější recepty

Kuře z jednoho hrnce Slaný koláč ze starého chleba  česneková polévka

Oblíbené recepty

 Chléb Martina Kubíka Levandulový sirup Housky  

Zajímavosti a tipy

archív