Kontaktujte nás: nikol.kukackova@gmail.com

Toustový chléb TOP

Ingredience

500 g hladké mouky

30 g másla pokojové teploty + na vymazání formy

20 g čerstvého droždí

300 ml vlažné vody

10 g soli

1 prošlehané vejce na potření

forma na biskupský chlebíček 30x11x7

 

Postup

Do mísy prosejeme hladkou mouku, přidáme sůl a změklé máslo. Máslo se snažíme prsty zapracovat do mouky (podobně jako když se dělá drobenka) tak, aby nám v mouce nezůstaly velké hrudky másla. Uprostřed uděláme důlek.

V misce si rozmícháme droždí s vlažnou vodou a mícháme až do rozpuštění droždí. Drožďovou směs vlijeme do připraveného důlku a vypracujeme jemné a hladké těsto. Na závěr těsto vyklopíme z mísy a ještě na vále ručně prohněteme. Těsto vrátíme do mísy, zakryjeme potravinářskou fólií a necháme kynout. Těsto musí zdvojnásobit svoji velikost.

Vykynuté těsto rozdělíme na dvě stejně velké části. Z každé části vyválíme obdélník, který stočíme do roličky. Hrany zatočíme dolů. Formu si vymažeme máslem.

Obě roličky těsta do ní umístíme vedle sebe spojem dolů. Zakryjeme potravinářskou fólií a necháme kynout do zdvojnásobení velikosti. Troubu předehřejeme na 230 °C.

Vykynuté těsto potřeme prošlehaným vejcem a dáme péct do předehřáté trouby. Pečeme 15 minut, poté snížíme teplotu na 200 °C a pečeme cca 20 minut dozlatova. Upečený chléb ihned vyklopíme z formy a necháme vychladnout na mřížce.

Tento recept jsem zkopírovala z odkazu - http://www.kublanka.cz/index/toast_chleb a všem kteří přišli až sem, z celého srdce doporučuji si ten úžasný web projít, já osobně z něj jistě budu ještě čerpat. 

Nejnovější recepty

Nejnovější recepty

Kuře z jednoho hrnce Slaný koláč ze starého chleba  česneková polévka

Oblíbené recepty

 Chléb Martina Kubíka Levandulový sirup Housky  

Zajímavosti a tipy

archív