Kontaktujte nás: nikol.kukackova@gmail.com

Medovník

 

Vypadá sice komlikovaně, ale myslím si, že budete sami překvapeni, jak snadný je. Nejlépe chutná druhý den, ale můj názor je, že nejlépe chutná když je uležený alespoň tři až čtyři dny. Tento recept je na gruzinský medovec, takže chutná trochu jinak než ten z cukrárny. Tradičně se připravuje ve travu čtverce, ale já ho peču vždy kulatý.
Potřebné suroviny:
* 50g vlašských ořechů
Těsto:
250 g Hery
3 vejce
4 lžíce medu (nejraději používám květový)
300 g cukru (krystal či krupice)
1 PL jedlé sody
400 g hladké mouky
Krém:
250 g másla
1 plechpvka kondenzovaného mléka (uvařeného 2 hod. ve vroucí vodě - dá se koupit již uvařené)
1. Ve vodní lázni si rozpustíme Heru a až je celá rozpuštěná, začneme pomalu zašlehávat postupně vajíčka (požívám šlehač - usnadní mi to prácí a nebolí potom tolik ruky), med, jedlou sodu a úplně nakonec prosátou mouku.
2. Za stálého míchání prohríváme a tzv. odpalujeme cca 7-10 min dokud nemá těsto světle medovou barvu. Konzistence těsta mi pripomíná hodně lepidlo.
3. Na 6 archů papíru (někdy stačí i 5) nakreslíme tužkou kola o průměru 26 cm. Postupně každým papírem vyložíme plech. Těsto rozdělíme na 6 dílů a kolo potřeme jedním dílem těsta. Postupně pečeme každý zvlášt v předehřáté troubě na 180°C 7-10 min dokud není těsto zlaté. .
4. Po upečení necháme kola vychladnout a odkrojíme těsto přesahující kruh (používám talíř či dortovou formu). Okrájené zbytky pomeleme a smícháme s mletými ořechy.
5. Změklé nakrájené máslo šleháme elektrickým šlehačem za postupného přidávání kondenzovaného mléka dohladka asi cca 5 min.
6. Korpusy postupně jeden po druhém potíráme krémem a vrstvíme na sebe. Potřeme také povrch a strany medovníku a posypeme mletou směsí odkrojků a ořechů.
7. Necháme uležet a přeji Dobrou chuť!

Nejnovější recepty

Nejnovější recepty

Kuře z jednoho hrnce Slaný koláč ze starého chleba  česneková polévka

Oblíbené recepty

 Chléb Martina Kubíka Levandulový sirup Housky  

Zajímavosti a tipy

archív